Новини України. 21 листопада. Прем’єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що завершення земельної і аграрної реформи дозволить відродити українське село.

Азаров "відроджує" українське село

Всього на підтримку АПК у держбюджеті-2011 передбачено 13,1 млрд грн, а для Мінагрополітики – 17,6 млрд грн. Ці заходи дозволили сільськогосподарському товаровиробнику закласти на 1 га посівів зернових близько 3700 грн, що на 54% вище рівня 2010 року. Проте, за оцінками вчених, загальний дефіцит оборотних коштів і капітальних вкладень у сільськогосподарське виробництво на сьогодні складає близько 90 млрд грн.

“У державному бюджеті на 2012 рік збільшено фінансування аграрного сектора до 18,6 млрд грн. Будуть збережені основні напрямки фінансування АПК, в тому числі пільгове кредитування. Разом з тим перед вітчизняною наукою і Мінагрополітики в рамках виконання програми президента України “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” поставлено головне завдання – завершення земельної і аграрної реформ”, – зазначив глава уряду.

За словами Азарова, якщо прорахувати потенціал галузі, то реально економіка України може посилити свої можливості і вийти на світові ринки на іншому, якісному рівні.

“Місія українського села тепер не тільки національна, а й світова. І уряд готовий підтримувати всі економічно вигідні ініціативи світових організацій щодо формування запасу продовольства, а також брати участь у спільних проектах із забезпечення продовольством країн, населення яких не має достатньо продовольства”, – сказав він .

Він нагадав, що вже прийнято закон “Про Державний земельний кадастр”, підготовлені проекти законів “Про ринок земель”, “Про сільське господарство”. Також підготовлені законопроекти щодо спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності, встановлення меж населених пунктів.

“В даний час поставлені завдання щодо завершення розробки механізмів створення земельного іпотечного банку, впровадження дешевого кредитування (до 10%), під заставу земель, права на оренду земель тощо”, – зазначив прем’єр.

Він також переконаний, що не менш важливою є розробка механізмів підвищення прибутковості сільськогосподарських підприємств через запровадження мережі оптових ринків і підвищення ефективної роботи наявної в Україні ринкової інфраструктури.

«Уряд відкритий для співпраці з усіма, хто має нові ідеї і сприймає ідеологію реформ, які здійснюються в нинішніх досить складних економічних умовах», – резюмував Азаров.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.