Новини світу. 18 листопада. Міністр навколишнього середовища Японії Госі Хосоно сьогодні добровільно відмовився від своєї зарплати на знак каяття за проступок, який здійснив один із співробітників його відомства.

Житель району Фукусіма надіслав радіоактивну землю чиновнику

Той 13 листопада легковажно викинув на пустир біля власного будинку невелику кількість зараженої радіоактивними речовинами землі з префектури Фукусіма. Її надіслав до міністерства житель цього району, прагнучи привернути увагу влади до проблеми забруднення грунту внаслідок аварії на атомній станції.

Отримавши таку посилку, керівник одного з відділів міністерства навколишнього середовища доручив своєму співробітникові куди-небудь викинути надіслану землю. Ця історія викликала чималий шум в країні. Викинуту землю знайшли, вилучили, а пустир, де вона деякий час перебувала, піддали дезактивації.

“Моя особиста відповідальність за те, що трапилося надзвичайно висока”, – заявив сьогодні міністр, який понизив на посадах і піддав іншим покаранням учасників цієї історії. Двом своїм першим заступникам він на два місяці урізав зарплату на 20 відсотків.

Сам міністр до кінця своїх повноважень на знак каяття не буде отримувати належний йому щомісячний оклад у розмірі понад 1,5 млн ієн (майже 19,6 тис доларів). Однак він зберіг собі інші виплати, які в місяць становить 933 тис ієн – понад 12 тис доларів.

Раніше уряд Японії прийняв рішення з 1 листопада і до кінця березня 2014 урізати зарплати прем’єр-міністра, членів кабінету і їх перших заступників відповідно на 30, 20 і 10 проц. Ці кошти спрямовуються на фінансування робіт з відновлення районів, постраждалих в результаті недавніх стихійних лих та аварій на АЕС “Фукусіма-1”.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.