Новини України. 3 листопада. Уряд Юлії Тимошенко мав можливість провести незворотні реформи в країні, проте в 2008 шанси зникли.

Куйбіда: можливість провести реформи була в 2005-07 роках

Про це в інтерв’ю NM розповів колишній Міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда.

Проведенню реформ перешкодила криза в 2008 році та вибори в 2010 році.

“Стало зрозуміло десь в 2008 році. У 2005-2007 роках ми мали шанси провести реформи і тоді всі процеси набули б у нас незворотного спрямування. Якщо ми не спромоглися на той час провести реформи, то зрозуміло, що напередодні виборів 2010 року, шанси провести реформи вже не мали. А якщо так, то опозиція, яка була на той час сформована і була доволі монолітною, отримала шанс повернення до влади”, – розповів Василь Куйбіда.

За його словами, Міністерство регіонального розвитку і будівництва до 2008 року підготувало документи для проведення адміністративно-територіальної реформи, проте в той період почалася криза і важко було переконати владу в проведенні таких змін, оскільки не було порозуміння між Кабміном, президентом та Верховною радою.

“Коли почалася криза, реалізувати цю реформу було важко. Хоча я настоював на тому, що її можна проводити. Чому: в тій ситуації, яка була, наші реформи вносили б тільки покращення, бо ситуація в державі, внаслідок кризи, була поганою. Проте для того, щоб реалізувати реформу, потрібно було, щоб президент діяв спільно з урядом і парламентом, щоб були спільні дії, а їх, як відомо, не було”, – відзначив Василь Куйбіда.

Водночас він зауважив, що теперішня влада могла б скористатися цими документами.

“Ті, хто в 2010 році прийшли до влади, могли взяти за основу ці документи, могли доопрацювати, якщо було б бажання. На жаль, вони цього не робили, а зайнялися розчисткою політичного поля від суперників”, – зазначив екс-міністр.

“Анонсована владою адміністративна реформа була лише анонсована – це не реформа. Це звичайна реорганізація Кабінету міністрів, яка, до речі, досі незавершена. Як, не маючи інструменту, проводити подальші реформи – пенсійну, земельну, податкову і т.д? Всі ці реформи проголошені, але вони неглибокі, якщо вони і проводилися, то не в інтересах суспільства, а в інтересах олігархів”, – додав Василь Куйбіда.

Повний текст інтерв’ю читайте тут.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.