Новини світу. 8 листопада. В німецькому місті Любмін президент Росії Дмитро Медведєв спільно з канцлером Німеччини Ангелою Меркель відкрили першу чергу газопроводу “Північний потік”.

Медведєв запустив Nord Stream

У відкритті нового енергетичного транспортного коридору з Росії до Німеччини беруть участь також прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте і прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон. Енергетичні компанії Франції та Голландії, які також є акціонерами компанії-оператора газопроводу Nord Stream AG. Також у церемонії початку роботи газопроводу бере участь єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер.

Передбачається, що частка “Газпрому” на ринку Європи після запуску “Північного потоку” виросте до 30%.

“Ми прогнозуємо, що частка дещо збільшиться, скажімо, до 2030 року з нинішньої чверті до 30% ринку”, – сказав офіційний представник “Газпрому” Сергій Купріянов  в інтерв’ю телекомпанії RT.

За його словами, такий газопровід окупиться Росії десь через 30-50 років.

Раніше експерти Fitch прогнозували погіршення позицій НАК “Нафтогаз України” через запуск “Північного потоку”. Згідно з даними агентства, виручка української компанії може впасти на 20%. Те саме прогнозують для словацької Slovensky Plynarensky Priemysel.

По трубопроводах, що проходять через Україну і Словаччину, до недавнього часу прокачували близько двох третин російського газу, що поставляється до Західної Європи.

Аналітики агентства відзначають, що в довгостроковому плані обсяги поставок газу через цей коридор менш передбачувані, з урахуванням невизначеного рівня попиту на газ, планів з відкриття другої лінії газопроводу “Північний потік” для комерційного використання до 2013 року і можливого запуску інших газопроводів – Nabucco і “Південний потік”, а також існуючих контрактів за схемою “транспортуй або плати” “Газпрому” з SPP і “Нафтогазом”.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.