Новини науки. 1 листопада. Бабуїни йдуть на обід за покликом не найбільш домінантного та агресивного серед них, а дружнього і приємного в спілкуванні члена спільноти.

Дружні бабуїни люблять гарне товариство

Група зоологів з Європи спостерігала за товариством бабуїнів в одному з природоохоронних парків в Намібії. Давно відомо, що ці мавпи об’єднуються в групи для пошуку їжі, але відбувається це зовсім не випадково: щоразу вирішують, куди і з ким іти за їстівним.

Як пишуть дослідники в журналі Animal Behaviour, вирішальним фактором стало саме дружелюбність, товариськість того, хто покликав інших за їжею. Це були ті, хто не забирав кращі шматки, хто залишав їжу для друзів, якщо знаходив особливо «хлібне» місце, хто попереджав про небезпеку і захищав товаришів від нападів. Такий бабуїн користувався загальною любов’ю і був вельми залучений в ритуали взаємного груминга: всякий хотів почистити йому шерсть і виявити свою прихильність.

Таким «обіднім лідером» цілком міг опинитися і альфа-самець, але якщо він був доброзичливим і приємним у спілкуванні.

Проте, самки, які погано себе зарекомендували в спілкуванні з іншими, мають менше шансів виростити потомство. Їхні мавпенятка просто не виживають, тому що в критичних ситуаціях інші члени групи відмовляються їм допомогти.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.