Новини світу. 30 листопада. Венч Берінг, мати норвезького терориста Андерса Брейвіка, зізналася психіатрам, що напади шизофренії почалися в нього ще п’ять років тому.

Венч Берінг, мати Брейвіка

Рідна мати “норвезького стрілка” Андерса Берінга Брейвіка, Венч Берінг докладно розповіла фахівцям, які оцінювали психічний стан злочинця у в’язниці, про те, як вперше помітила, що з її сином коїться недобре ще п’ять років тому.

Показання жінки увійшли до 230-сторінкового звіту експертів, які визнали Брейвіка неосудним у момент скоєння подвійного теракту в Осло в липні цього року.

За словами Венч Берінг, Андерс почав проявляти ознаки параноїдальної шизофренії ще в 2006 році. Мати помітила дивацтва в поведінці сина, коли він переїхав жити до неї зі своєї квартири.

Андерс став поводитися дивно, мені здавалося, що він божевільний, він став зовсім іншим, – зізналася жінка. – Син надмірно захопився політикою і історією. Іноді те, що він говорив, взагалі не мало сенсу, але він продовжував наполягати на своєму”.

У квітні 2011 року атмосфера в будинку Брейвіка ще більше загострилася. Майбутній терорист став носити медичну маску в присутності матері, часто відмовлявся від їжі, яку вона готувала, а пізніше і зовсім звинуватив її в тому, що вона заразила його якоїсь хворобою.

Брейвік навіть звернувся до сімейного лікаря, однак на консультацію так і не з’явився.

Сам обвинувачений розповів психіатрам, що сподівається не побачити матір на суді.

“Вона єдина, хто може викликати у мене сплеск емоцій. Вона моя Ахіллесова п’ята”, – заявив злочинець.

Андерс Брейвік зустрів новину про визнання його неосудним спокійно і згадав, що “очікував подібного результату”. Фахівці були одностайні у своєму вердикті. За їхніми словами, Брейвік потребує примусового лікування в клініці.

“Швидше за все, він спробує здійснити ще один теракт, якщо його коли-небудь випустять, можливо навіть, цього разу він стане смертником, – підтвердили свої висновки доктора.

Початок процесу над “стрільцем”, який вбив 77 людей, більшість з яких були підлітки, які відпочивали на норвезькому острові Утой, призначено на 12 квітня 2012 року. Суду належить вирішити, чи проведе вбивця решту життя у психіатричній лікарні або ж буде поміщений у в’язницю. Максимальний термін покарання, передбачений законодавством за статтею “тероризм”, становить 21 рік.

За матеріалами lifenews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.