Новини України. 18 листопада. Депутати від партії «Наша України» не голосували за прийняття владного закону про вибори, оскільки переконані, що найкращою системою для України є вибори за відкритими регіональними партійними списками.

ВР повертає Україну в часи Кучми

Про це в ефірі 5 каналу повідомив один із співавторів законопроекту про відкриті виборчі списки, народний депутат від «Нашої України» Віктор Матчук, повідомляє прес-служба депутата.

«На жаль, система« 50% мажоритарників і 50% за партійними списками», за якою обирався парламент 2002 року – це позавчорашній день України», – зазначив депутат.

Коментуючи голосування більшої частини опозиції, політик сказав:

«Мабуть, вони вирішили, що краще в руках синиця, ніж журавель у небі. У владному проекті були передбачені такі драконівські норми, які не давали можливості навіть розраховувати на хоча б ілюзію прозорого виборчого процесу. На даний момент багато тих процедурних норм виключено, вони замінені іншими, зокрема за рекомендаціями Венеціанської комісії».

При цьому Матчук зазначив, що на місцях мажоритарні кандидати від опозиції все одно будуть піддані істотному тиску.

«На попередніх виборах за мажоритарною системою не було ситуації, коли представники опозиції сиділи у в’язниці. На даний момент для інших це буде сигнал: дивись, якщо його або її можна посадити, то що тебе чекає?», – сказав він.

Говорячи про долю законопроекту про відкриті списки, депутат зазначив, що «Наша Україна», на відміну від БЮТ, завжди була прихильником такої системи виборів. У той же час він нагадав, що напередодні виборів і Партія регіонів, і Володимир Литвин, також обіцяли підтримати відкриті партійні регіональні списки, і нинішній президент на президентських виборах також це обіцяв.

На жаль, обіцянок своїх вони не дотримувалися. Також Матчук критично оцінив підвищення в новому законі прохідного бар’єру для партій до 5%. Він підкреслив, що на останніх виборах за бар’єрі в 3% голоси 24% виборців, які проголосували за «непрохідні» партії, не були почуті.

«Тепер, за прогнозами експертів, до 50% всіх бюлетенів будуть забрані у тих, хто не пройде 5% бар’єр, і незаслужено розподілені між переможцями. При чому можуть бути парадоксальні ситуації, коли виборці, наприклад «Свободи», своїми бюлетенями підтримають комуністів. Це принципове спотворення волевиявлення людей, це перекручування результатів виборів, причому на всеукраїнському рівні», – зазначив він.

«Прийнятий вчора закон повертає нас у часи Кучми. Нинішній владі і особисто президентові варто пам’ятати, чим закінчив Кучма в 2004-2005 році», – сказав депутат.

17 листопада Верховна Рада прийняла в цілому закон про вибори. Відповідно до закону, вибори депутатів будуть здійснюватися за змішаною (пропорційно мажоритарною) системою. Закон встановлює 5% виборчий бар’єр. Блоки участі у виборах не беруть.

Джерело НБН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.