Новини світу. 19 листопада. У найближчому майбутньому людство може зіткнутися з істотним зростанням числа світових погодних аномалій, зокрема, посушливих періодів і повеней, які матимуть наслідки для багатьох країн світу.

Посушливі періоди спостерігатимуться частіше

Такі висновки викладені в доповіді, представленій в п’ятницю Міжурядовою групою експертів по зміні клімату при ООН (МГЕЗК).

У документі, роботу над яким протягом 2 років вели понад 100 міжнародних експертів, йдеться про те, що в новому столітті з практично 100-відсотковою ймовірністю по всьому світу ростиме число днів, коли в різних регіонах фіксуватимуть максимальні значення температур. Кількість же “мінусових” температурних рекордів скоротиться.

Посушливі періоди спостерігатимуться частіше, стануть більш тривалими і більш жаркими. Крім того, висока ймовірність, того, що в ряді регіонів збільшиться максимальна швидкість вітру, що спостерігається при русі тропічних циклонів, хоча так само ймовірно, що кількість самих циклонів, що виникають протягом року, знизиться або залишиться на колишньому рівні.

Результати дослідження також показують, що протягом 25-річного періоду загальний збиток, які держави несуть в результаті стихійних лих, викликаних примхами погоди, показав стійку динаміку до збільшення. При цьому найбільші збитки при виникненні погодних катаклізмів несуть країни, що розвиваються.

Дослідники також відзначають, що деякі з даних тенденцій є оборотними, вказуючи на необхідність скорочення викидів парникових газів, а також прийняття інших заходів із запобігання глобального потепління клімату.

Документ був опублікований напередодні конференції Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату (РКЗК). У ході зустрічі, яка проходитиме з 28 листопада по 9 грудня у Дурбані (ПАР), обговорюватимуться такі питання, як виконання угод, укладених за результатами попередньої сесії конференції сторін РКЗК в Канкуні, а також перспективи Кіотського протоколу, перший період зобов’язань за яким закінчується в 2012 році.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.