Новини політики. 19 листопада. Нинішня українська влада ударними темпами втрачає підтримку людей, і процес протистояння Януковича і України вже набув незворотного характеру.

Луценко розповів про тваринні шляхи виходу з політичної кризи

Але обрання методом тику нового вождя не гарантує виходу з стагнації – доведено Ющенко.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

«В умовах нинішньої політичної ночі ми не маємо права спати, очікуючи нового месію на новому Майдані. Час працює на тих, хто працює. Навіть вночі», – пише він.

На думку Луценка, в українців є дві моделі поведінки: «Перша – шлях хохулі, унікального, ні на кого в живому світі не схожого створіння, якого вчені довго не могли віднести до жодної з груп існуючої класифікації.

Це шлях внутрішньої еміграції, духовної робінзонади, ігнорування зовнішніх викликів. Шлях, звичайно, унікальний, але закінчиться він дуже неестетично і неперспективно. Через 80 років дискусій вчені класифікували хохулю як «однопрохідного ссавця».

Друга модель – шлях дикобраза. Це шлях боротьби за право бути не таким, як усі, відстоювання свого місця в не завжди доброзичливому світі, захисту власної гідності та свободи».

«Щоб стати на шлях свободи і достатку, треба насамперед засвоїти головний постмайданний урок: вихід з радянського тупика цивілізації – не стільки в одноразовому акті зміни влади, скільки у постійних зусиллях, спрямованих на зміну суспільства. Дієве громадянство породжує лідера нації, а не навпаки.

Після століть національної та особистої несвободи нам треба відновити звичку людей колективно вирішувати свої проблеми. Ключову роль в цьому процесі повинні грати (і вже грають!) інтелектуали».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.