Новини України. 17 листопада. Члени депутатської комісії Луганської облради затвердили текст звернення до Верховної Ради України щодо обчислення часу.

Скільки ще переводитимуть годинники

В четвер відбулося засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, молоді та спорту.

Під час засідання члени комісії затвердили проект звернення до Верховної Ради України щодо обчислення часу.

У ньому, зокрема, йдеться: “…вважаємо несправедливим той факт, що, приймаючи рішення про зміну системи обчислення часу в державі, депутати Верховної ради України врахували інтереси і вимоги тільки однієї частини країни”.

На думку депутатів, географічно Україна розташована у трьох часових поясах.

“Зрозуміло, що астрономічний час в Києві не відповідає біологічним ритмам життя громадян як східної, так і західної частин країни. Але заради зміцнення єдності держави ми зобов’язані навчитися досягати компромісу. І, вибираючи єдиний для країни часовий пояс, логічніше, на наш погляд, все ж зупинитися на столичному, “київському часі”, – вважають в Луганській облраді.

Але, як пишуть члени комісії, в той же час ніхто не може позбавити жоден з регіонів держави права, наданого Указом Президента України “Про запровадження на території України регіональних графіків початку робочого часу”, коригувати свій ритм життя.

“Більше того, цей документ дозволяє всім нам, не порушуючи єдиного для держави порядку, не утискаючи інтереси жителів жодної з областей, створити в кожній з них максимально сприятливі умови для життєдіяльності людей і ефективної праці”, – йдеться у зверненні.

Як відомо, указ президента N 334/95 від 26 квітня 1995 року дозволяє впроваджувати регіональні (місцеві) графіки початку робочого дня підприємств, установ і організацій усіх форм власності та сфер діяльності, які працюють в однозмінному режимі, з додержанням установленого порядку обчислення часу в країні за другим міжнародним часовим поясом (київський час).

У той же час, указ наказує, що “в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади, виконавчих комітетах обласних, Київської та Севастопольської міських Рад робота починається о дев’ятій годині за київським часом”.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна рада повернула Україні зимовий – астрономічний – час.

Своїм рішенням депутати визнали такою, що втратила чинність, постанову Верховної Ради України “Про зміну порядку обчислення часу на території України“.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.