Новини світу. 27 листопада. Представники Ліги арабських держав (ЛАД) 27 листопада прийняли пакет економічних санкцій відносно режиму Башара Асада у Сирії.

ЛАД прийняла пакет економічних санкцій відносно Сирії

За введення санкції проголосували 19 з 22 країн-учасниць ЛАД. Серед тих, що утрималися опинилися, зокрема, Ліван та Ірак. Ліванська влада “дистанціювалася” від рішення ЛАД, а Багдад і зовсім відмовився виконувати вимоги організації відносно Сирії. Раніше повідомлялося, що проти санкцій має намір виступити Йорданія.

Прийняті ЛАД санкції передбачають заборону на операції з сирійським Центробанком, а також припинення фінансування арабськими країнами будь-яких проектів в Сирії. Ряду сирійських чиновників, список яких складуть пізніше, заборонять в’їзд в інші арабські країни. Крім того, будуть заморожені рахунки сирійських посадових осіб в банках на території ЛАД.

Введення санкцій відносно арабської країни – винятковий випадок в практиці ЛАД. Обмежувальні заходи пов’язані з нездатністю Асада мирним шляхом вирішити політичну кризу.

12 листопада ЛАД, зневірившись добитися від Асада припинення насильства, призупинила членство Сирії в організації. Це викликало напади на диппредставництва арабських держав у сирійських містах. Потім загально-арабська організація зажадала від Дамаска до полудня п’ятниці, 25 листопада, надати арабським спостерігачам право на вільний в’їзд і переміщення в Сирії. Уряд Асада на ультиматум не відповів.

Акції проти правлячого режиму почалися в Сирії в березні 2011 року. За даними ООН, за цей час в країні загинули більше трьох з половиною тисяч чоловік.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.