Огляд преси. 7 листопада. Китай стикається з наслідками демографічної політики, прийнятої 30 років тому.

Демографічна політика в Китаї переросла в торгівлю людьми

Після 30 років здійснення політики “Одна сім’я – одна дитина” КНР зіткнулася з непередбаченими наслідками рішення, спрямованого на скорочення чисельності населення країни, пише італійська La Stampa.

Дефіцит представниць жіночої статі призвів до збільшення числа шлюбних агентств, які пропонують платоспроможним китайцям іноземних жінок. Йдеться про агентства, що працюють легально і пропонують дівчат, перш за все, з В’єтнаму, чоловікам з китайських сіл, гарантуючи невинність і покірність наречених, а також їх заміну іншими дівчатами в разі втечі перших. Але поряд з цим легальним бізнесом розвивається і нелегальна торгівля жінками, викраденими в самому Китаї і в сусідніх країнах, йдеться в статті.

Китайська преса повідомляє про те, що поліція провінції Хебей звільнила 3500 жінок і дітей, викрадених торговцями живим товаром в останні два роки. Відомо, що злочинні мережі діють на кордонах Китаю з Монголією, Північною Кореєю, Бірмою і В’єтнамом. У китайських газетах досить часто друкують статті про викрадених або обдурених жінок, яких відправляють у віддалені райони Китаю, де вони містяться як в’язні. Зрозуміло, що публікуються лише історії з щасливим кінцем, відзначає автор статті.

“Нинішня кампанія по боротьбі з нелегальною торгівлею людьми, що почалася в 2009 році, призвела до розгрому поліцією 429 злочинних угруповань і арешту 556 осіб“, – член ради державної безпеки провінції Хебей повідомляє Янг Цілі.

А поліція провінції Шаньдун заявила про арешт ще одного угруповання, яке незаконно утримувало жінок, щоб вони народжували дітей для сімей, готових платити гроші за всиновлення дитини. За новонароджених хлопчиків платили до 50 тисяч юанів (майже 6 тисяч євро), за дівчаток – максимум 30 тисяч юанів (близько 3,5 тисяч євро), пише видання.

За матеріалами La Stampa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.