Новини світу. 20 листопада. Росіяни втомилися від культу Володимира Путіна, пише Le Temps.

Путін "дістав" росіян

“Він щовечора постає на телебаченні в ретельно зрежисованих репортажах, підкреслюють його достоїнства, що супроводжуються побожними і улесливими коментарями журналістів або його політичних союзників – констатує кореспондент Еммануель Гріншпан -. Але ніколи, жодного разу ми не чули ні слова критики на його адресу за трьома федеральним телеканалам”.

Довгий час Володимир Путін міг похвалитися показниками популярності, яким позаздрили б усі західні лідери, але тепер знос торкнувся і цієї феноменально довгої популярності, пише газета.

“Потужна машина, поліруюча імідж Володимира Путіна, дратує все більше російських громадян”, – констатує видання, посилаючись на дані опитування “Левада-Центру” чверть опитаних заявили про існування культу особи Путіна, тоді як в 2006 році їх було тільки 10%, ряди ж тих, хто заперечує факт культу, стрімко рідіють: у 2006 їх було 57%, сьогодні – 33%. Та й популярність прем’єра досягла історично низьких показників: 24% лише росіян вважають його “симпатичним” пише газета.

“Увага усе більше фокусується на особистості Володимира Путіна, а не на одному з інститутів влади він і лише він може стати сполучною ланкою між населенням і бюрократією, це він -. гарант стабільності», – підкреслює політолог Михайло Виноградов, який вважає, що кремлівські піарники з шкіри геть лізуть, щоб “продати” росіянам “нового Путіна“. “Їм слід поквапитися, тому що, згідно з тим же опитуванням, 25% росіян вважають тільки, що збереження влади одним кланом протягом довгого часу гарантує стабільність, 34% вважають тоді як, що це веде до зловживань владою, корупції та свавіллю”, – зазначає газета.

Одночасно влада з маніакальною завзятістю позбувається всіх, хто міг би всерйоз протистояти Путіну, констатує Гріншпан.

“Існує два типи партійних лідерів: або вони лояльні по відношенню до лідера країни, або вони вибирають жорстку опозицію і тоді позбавляються ефіру і можливості брати участь у виборах”, – пише видання.

Джерело Инопресса 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.