Новини України. 7 листопада. Журналісти та експерти занепокоєні ініціативою Верховної Ради АРК внести зміни до ЗУ “Про доступ до публічної інформації”.

римський парламент ініціює погіршення закону про доступ до інформації

Даний проект кримські депутати планують ухвалити на сесії 16 листопада 2011, після чого надіслати на внесення у ВРУ, повідомляє ГК “Новий громадянин”.

Законопроект може суттєво обмежити доступ громадян до суспільно важливої інформації.

Зокрема, проект передбачає обмежити доступ громадян до засідань колегіальних органів влади, таких як місцеві ради, Верховна Рада АРК, встановивши, що такий доступ забезпечується лише шляхом прямої теле- та радіотрансляції. Це порушує принцип гласності та підзвітності, закріплений законодавством про місцеве самоврядування та органи влади АРК.

Пропонується також визначити, що на проекти актів, що розглядаються на позачергових сесіях чи пленарних засідань, не поширюється вимога їх оприлюднення за 20 робочих днів. Це може призвести до зловживань шляхом проведення позачергових сесій чи засідань з підстав, які цього не вимагають, з метою прийняття корупційних рішень, відзначають в організації. Проблему виконання вимоги ст. 15 Закону про доступ щодо оприлюднення проектів актів за 20 днів можна вирішувати на практиці і без внесення змін до Закону, а саме шляхом застосування спеціальних норм законів, які вимагають прийняття певних актів в інші строки (наприклад, законодавство про надзвичайні ситуації, Бюджетний кодекс, закон про прокуратуру тощо).

“Також пропонується вилучити положення щодо захисту осіб, які повідомляють про правопорушення чи загрозу здоров’ю або безпеці людей. Це суперечитиме державній політиці боротьби проти корупції, адже захист викривачів є важливим для виявлення корупційних правопорушень та передбачений міжнародними стандартами, зокрема конвенціями ООН та Ради Європи, стороною яких є Україна”, – йдеться в повідомленні “Нового громадянина”.

Громадські організації закликають не допустити ручного управління доступом до інформації та не приймати запропоновані зміни. Громадські діячі планують надіслати колективне звернення до Верховної Ради АРК Крим цього тижня із закликом не допустити обмеження доступу до інформації.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.