Новини економіки. 23 листопада. Відсутність гривні на ринку практично призвела до зупинки кредитування.

Причиною подорожчання кредитів стала відсутність гривневої ліквідності

Згідно з повідомленням НБУ, середні ставки міжбанківських кредитів овернайт 21 листопада досягли нового рекорду – 28,4% річних.

Банкіри говорять, що вчора нічні кредити подорожчали ще в два рази.

“Реальні угоди укладалися за ставками 40-50% річних, але були пропозиції і по 80-90%”, – розповів директор казначейства одного з найбільших банків.

Фінансисти відзначають, що причиною подорожчання кредитів стала відсутність гривневої ліквідності: залишки коштів на кореспондентських і транзитних рахунках банків вчора вранці становили всього 10,7 мільярда гривень.

Банкіри нагадують, що НБУ і Мінфін притримують ліквідність з метою утримати курс гривні. При цьому така ситуація загрожує зупинкою платежів клієнтів.

“Хоча ми завжди перераховували гроші швидко, у всіх клієнтських договорах прописано, що платежі повинні пройти в три дні, тому про колапс рано говорити. Деякі банки зараз змушені визначати черговість платежів, але я поки не чув, щоб хтось повністю не зміг платити”, – підкреслив один з скарбників.

Намагаючись отримати ресурси, банки змушені продавати валюту зі своєї позиції.

В НБУ підтвердили, що зараз викуповують долари у банків. Це призвело до ревальвації гривні, яка з серпня не опускалася нижче 8 гривень за долар.

22 листопада валютний індикатор знизився 7999 – 8006 до 7897 – 7994 гривні за долар.

За матеріалами Новини 24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.