Новини здоров’я. 11 листопада. Зміни в гравітації викликають проблеми із зором у астронавтів під час перебування в космосі, а також протягом кількох років після повернення на Землю.

Астронавтів, що довго знаходяться в космосі, забезпечують спеціальними окулярами

У астронавтів, які проводять більше шести місяців у космосі, відбуваються зміни в будові різних структур ока, викликаючи замутніння зору, повідомляють вчені з НАСА.

У дослідженні взяли участь сім астронавтів у віці 50 років, які провели мінімум пів року в космосі. Як показало опитування, кожен з них стикався з проблемами із зором, перебуваючи на космічній станції. Симптоми з’являлися вже через шість тижнів після початку місії, і не припинялися до повернення на Землю. При обстеженні у астронавтів виявили зміни в тканинах, нервах і інших структурах ока.

Оскільки проблеми із зором виникали лише у астронавтів, які провели в космосі досить тривалий час, і жоден з них не скаржився на симптоми, які вказують на підвищений внутрішньочерепний тиск, вчені зробили висновок, що зміни в роботі органів зору були викликані мікрогравітацією. Ступінь впливу мікрогравітації на зір залежить від індивідуальних особливостей людини.

У НАСА цю проблему взяли до відома, і всіх астронавтів, що знаходяться в космосі протягом тривалого часу, забезпечують спеціальними окулярами, що коригуюють зір. Порушення зору може стати серйозною перешкодою до тривалих космічних подорожей.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.