Новини спорту. 10 листопада. Команда Формули-1 Sauber назвала відповідальними за повільні піт-стопи власних гонщиків.

Sauber звинувачує пілотів в повільному піт-стопі

Менеджер швейцарської стайні Бет Цендер пояснив, чому вважає Камуі Кобаясі і Серхіо Переса головними винуватцями низького темпу зміни коліс.

“Цього року у нас виникла велика проблема з гонщиками: у 80% випадків вони зупиняються не там, де повинні. Наприклад, в Індії Серхіо на три метри промахнувся мимо правильної позиції, через що всім механікам довелося переміщатися і перетягувати обладнання. На це пішов час, а в результаті ми поступилися позицією Адріану Сутілу“, – заявив Цендер в інтерв’ю Blick.

В якості додаткової причини недостатнього темпу Sauber на піт-стопі оглядачі називають традиційну схему з шеф-механіком, який тримає перед пілотом табличку, яку на гоночному жаргоні називають “льодяником”. Лідерам чемпіонату світу вдалося підвищити швидкість зміни коліс за рахунок впровадження світлофора: прилад, розташований в полі зору гонщика, зеленим сигналом показує йому, коли можна починати рух. Ця система спочатку з’явилася у Ferrari, а потім її адаптували в Red Bull, McLaren і Renault.

“Так, ми продовжуємо працювати з людиною з “льодяником”. Теоретично світлофор дає виграш в півсекунди, але якщо щось піде не так, то ситуація стане досить небезпечною. Подивіться, що сталося з Массою в Сінгапурі в 2008 р., або з Росбергом в Угорщині – ці інциденти були спровоковані світлофором”, – зазначив Цендер.

Тижневик Autosport опублікував рейтинг піт-стопів всіх команд Формули-1 цього сезону. При підрахунках враховувалися тільки стандартні зупинки для зміни гуми і не бралися до уваги піт-стопи під пейс-каром, оперативний ремонт боліда і штрафні проїзди через піт-лейн. Згідно з наведеними даними, найшвидшими командами стали Mercedes GP і Red Bull, а Sauber поділила восьме-десяте місце з Team Lotus і Toro Rosso.

Усього проаналізували 885 зупинок для зміни гуми. Примітно, що Mercedes GP є беззмінним лідером рейтингу швидкості піт-стопів: німецький колектив залишається найшвидшим на піт-лейні з початку 2010 року.

1. Red Bull Найкращий час
1. Mercedes GP Найкращий час
3. McLaren +0.3
4. Force India +0.4
5. Ferrari +0.5
6. Renault +0.9
7. Williams F1 +1.1
8. Team Lotus +1.3
8. Sauber +1.3
8. Toro Rosso +1.3
11. Marussia Virgin +1.6
12. HRT +3.2

За матеріалами motor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.