Новини економіки. 4 листопада. Україна очікує істотного зниження ціни поставок російського газу за підсумками газових переговорів з Росією, які планується завершити в листопаді цього року, повідомив перший віце-прем’єр Андрій Клюєв.

Ціна на поставку газу можливо знизиться

“Я вас запевняю, що ціна на газ буде набагато нижчою, ніж та, яка діє сьогодні”, – сказав він, виступаючи в парламенті.

Клюєв уточнив, що в даний час з урахуванням $ 100 знижки, наданої в 2010 році, ціна російського газу на кордоні з Україною становить $ 414 тис. за 1000 куб. м.

Перший віце-прем’єр уточнив, що відповідно до діючого контракту російський газ з 1 січня 2012 року може подорожчати до $ 456 за 1000 куб. м.

За його словами, підсумком переговорів може бути внесення змін до чинного контракту або укладення нового. У той же час він не конкретизував, у якому новому діапазоні може виявитися ціна російського газу.

Перший віце-прем’єр додав, що для інших європейських країн ціна газу на кордоні складає $ 320-360 за 1000 куб. м, що дає Україні підстави вести переговори по перегляду діючих контрактів.

Росія і Україна в 2009 році підписали довгострокові контракти на постачання і транзит російського газу, згідно з яким ціна на газ встановлюється щоквартально з урахуванням динаміки світових цін на нафту і нафтопродукти. Нова влада України звинуватила колишнє керівництво країни у порушеннях при підписанні цих документів – колишній прем’єр-міністр країни Юлія Тимошенко вже отримала 7-річний термін позбавлення волі за це.

У минулому році нове керівництво країни вже отримало знижку в $ 100 на тисячу кубометрів в обмін на продовження перебування російського військового флоту в Криму. Цього року Україна почала чергову кампанію з метою домогтися нових поступок у ціні на газ.

За даними НАК “Нафтогаз Україна”, ціна імпортованого держхолдингом в країну російського природного газу в першому кварталі 2011 року склала близько $ 264 за 1 тис. куб. м, у другому кварталі – близько $ 297 за 1 тис. куб. м, у третьому – близько $ 355 за 1 тис. куб. м.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.