Новини політики. 14 листопада. На заключному раунді переговорів України і Євросоюзу пішли на взаємні поступки щодо угоди про асоціацію.

Україна і Євросоюз пішли на взаємні поступки щодо угоди про асоціацію

Україна і Європейський Союз досягли компромісу в питанні згадки перспективи членства в Угоду про асоціацію. Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Минулої  п’ятниці пройшов останній раунд переговорів. З питання про перспективу членства компроміс досягнутий, але політичні мотиви не зафіксовано документально. Україна відмовилася від претензій на зазначення перспективи в тексті договору і обмежиться односторонньої декларацією з цього приводу.

“Тут на поступки пішла, перш за все, українська сторона, яка відмовилася від вимоги про пряму фіксації необхідних норм в преамбулі угоди”, – відзначає джерело.

Крім того, відзначає видання, в угоді залишалися невирішеними ще два ключових питання – термін дії договору і введення норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду в українське законодавство.

ЄС у цьому питанні пішов на значні поступки, що дозволило досягти компромісу. Формально буде зафіксований період дії угоди про асоціацію, але передбачається можливість автоматичного продовження терміну дії договору за згодою сторін.

Також Київ пообіцяє внести до Конституції необхідні зміни, що стосуються підпорядкування рішенням Міжнародного кримінального суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.