Новини України. 24 листопада. Сьогодні у столиці працюватиме мобільна амбулаторія з експрес-тестування на ВІЛ.

В Україні шалені темпи захворювання на ВІЛ

Сьогодні в рамках відзначення Всесвітнього Дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми та підтримки людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, у Києві відбудеться щорічна широкомасштабна акція “Свічкова хода – 2011”. Протягом всієї акції працюватиме мобільна діагностична амбулаторія Клубу “Еней”, де фахівці проводитимуть експрес-тестування на ВІЛ усім бажаючим.

Зазначимо, у Товаристві Червоного Хреста наголошують, що темпи зростання захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні є одними з найвищих у світі, і, починаючи з 1994 року, щорічно збільшуються на 25–30%. Фахівці прогнозують, що за таких умов до 2014 року ВІЛ-позитивний статус матимуть до 800 тис. українців, тобто до 3,0-3,5% дорослого населення України, а смертність від СНІДу становитиме третину серед причин смертності всіх чоловіків віком 15-49 років і майже 50% жінок цієї вікової групи. За офіційними даними у 2009 році в Україні щодня діагноз ВІЛ-інфекція встановлювали у 54 людей.

Одним із серйозних фактів є те, що суспільство не розглядає проблему ВІЛ/СНІДу як загрозливу проблему, яка може торкнутись кожного і про здачу аналізів на ВІЛ-інфекцію майже не замислюється. А той, хто все ж таки допускає ризик інфікування, від недостатньої поінформованості та страху також не здає аналіз.

Джерело УНН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.