Новини світу. 11 листопада. Офіційний Пекін звинуватив держсекретаря США Хілларі Клінтон у втручанні в свої внутрішні справи після того, як вона заявила про стурбованість ситуацією з правами людини в Китаї.

Хілларі Клінтон
Хілларі Клінтон звинуватили у втручанні до внутрішньої політики Китаю

Пекін завжди був нетерпимий до фактів іноземного втручання і спроб порушити правовий суверенітет країни, ідеться в заяві китайського міністерства закордонних справ.

У своєму висловлюванні 10 листопада Клінтон піддала критиці керівництво Китаю за ставлення до етнічних тибетців, особливо виділивши справу сліпого адвоката і правозахисника Чена Гуанчена, який перебуває під домашнім арештом.

Держсекретар наголосила, що США вітають економічні успіхи Китаю, але одночасно хочуть бачити і зусилля Пекіна, спрямовані на створення відкритого і вільного суспільства.

Раніше духовний лідер Тибету у вигнанні Далай-лама звинуватив Китай в культурному геноциді. Він розпові про жахливі умови в провінції Сичуань, де проживають етнічні тибетці. Зокрема, величезна кількість людей зводить рахунки з життям через самоспалення.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.