Новини України. 4 листопада. Суддя порахував, що представники Моніторингового комітету надали недостатньо підстав для цього.

Кірєєв не дозволив представникам ПАРЄ зустрітися з Тимошенко

Суддя Печерського суду Києва Родіон Кірєєв відмовив представникам ПАРЄ зустрітися з Юлією Тимошенко в СІЗО. Про це йшла мова сьогодні на прес-конференції співдоповідачок з питання України Парламентської асамблеї Ради Європи (Моніторинговий комітет) Марієтти де Пурбе-Лундін та Майліс Репс.

“Ми просили про зустріч з Тимошенко, але наш запит був відхилений суддею, який сказав, що у нас немає достатніх підстав”, – сказала Репс.

Вона підкреслила, що вони з колегами мають намір і в ході наступних візитів просити про таку зустріч, передає  ЛІГАБізнесІнформ.

За її словами, зустрітися вдалося лише з адвокатами Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка.

“Вони нам докладно розповіли про ситуацію в цих справах і про свої побоювання”, – підкреслила експерт.

Репс висловила стурбованість тим, що Луценко і Іващенко мають серйозні проблеми зі здоров’ям і не отримують належної допомоги. Вона підкреслила, що ці питання обговорюватимуться на січневій сесії ПАРЄ.

У свою чергу, Марієтта де Пурбе-Лундін зазначила:

“Я не могла повірити, що нам не дадуть можливості з нею зустрітися, і що запит буде відхилено. Ми, як представниці Моніторингового комітету, мали таке право. Ми  проситимемо про це і в ході своїх наступних візитів, але, сподіваємося, що її все ж звільнять, і ми зможемо зустрітися в іншій обстановці. Ми вважаємо, що такі рішення – це симптоми системи, що склалася в Україні з дотриманням прав людини”.

Поточний візит в Україну співдоповідачок присвячений складанню проміжного звіту, який буде представлений в ПАРЄ у січні 2012 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.