Новини здоров’я. 29 листопада. Багато хто не мислить життя без кави: тільки в США її регулярно п’ють більше половини повнолітніх жителів, зазвичай по три чашки на день.

кава
Кава впливає на засвоювання організмом ліків

Але лише дехто замислюється про побічні ефекти цієї пристрасті. А даремно, адже кава впливає на засвоювання організмом ліків. Так, всмоктування одних препаратів він блокує, а дію інших – посилює.

У багатьох випадках з ліками взаємодіє кофеїн, але інші компоненти кави теж можуть грати важливу роль. Дослідження показують, що більше десятка лікарських засобів, включаючи антидепресанти, естрогенні препарати, засоби від остеопорозу і для лікування щитовидної залози, можуть змінювати свій вплив під впливом кави.

Дослідження, проведене в 2008 році, приміром, виявило, що у людей, які пили каву незадовго до або після прийому левотироксину (тиреоїдного гормону), всмоктуваність препарату погіршувалася на 55%. Результати інших робіт свідчать, що кава може зменшувати всмоктуваність алендронату (інгібітора кісткової резорбції) на 60%. Крім того, доведено, що кава здатна знижувати рівень циркулюючих в організмі жінки гормонів, включаючи естроген.

Цікаво, що деякі ліки, що виписуються за рецептом, можуть посилювати ефекти кави. Ці препарати, в числі яких антидепресанти, антибіотики і оральні контрацептивні засоби, блокують фермент, відомий як CYP1A2. Саме він допомагає в засвоєнні кофеїну. Як наслідок, останній може залишатися в організмі довше, ніж зазвичай. Експериментальним шляхом встановлено, що в організмі жінок, що приймають протизаплідні таблетки, кофеїн затримується на чотири години довше, ніж у інших ровесниць.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.