Новини світу. 29 листопада. Три кандидати в президенти Демократичної Республіки Конго (ДРК) від опозиції вимагають анулювати результати президентських і парламентських виборів через порушення.

В Конго фальсифікують вибори

Вибори проводилися в понеділок.

Серед цих кандидатів – голова верхньої палати парламенту (Сенату) ДРК Леон Кенго, (Leon Kengo), а також Антипас Мбуса Ньямвісі (Antipas Mbusa Nyamwisi) і Адам Бомболе Інтоле (Adam Bombole Intole).

Ще один опозиційний кандидат: колишній спікер нижньої палати парламенту (Національної асамблеї) і колишній міністр інформації Віталь Камерхе (Vital Kamerhe) – написав відкритого листа уряду країни з вимогою визнати голосування недійсним.

“Масштаб шахрайства не залишає сумнівів у тому, що воно було заздалегідь сплановано можновладцями при потуранні з боку державної виборчої комісії”, – говориться в цьому листі.

Кандидати стверджують, що в ході голосування в ДРК ряд виборчих дільниць існував лише на папері, фактично ж їх не було. Крім того, за їхніми словами, безліч бюлетенів до голосування були заздалегідь заповнені на користь чинного президента Джозефа Кабіли, відзначено також безліч “дивних” випадків подачі порожніх бланків голосування.

Серед інших порушень опозиціонери відзначають широке використання владою адміністративного ресурсу, умисне заниження в ході статистичних підрахунків числа тих, хто проголосував на тій чи іншій ділянці, брак бюлетенів, який розкрився тільки в день виборів і відмова допустити до роботи на ряді ділянок спостерігачів від опозиції.

Напередодні повідомлялося, що в місті Кананга, де проживають багато прихильників ще одного опозиційного кандидата – Етьєна Тшісекеді, – сталася серія підпалів виборчих дільниць. У загальній складності було підпалено близько 15 з них. Таким чином жителі міста висловили протест проти вкидання у виборчі урни бюлетенів до офіційного початку виборів.

У суботу в столиці ДРК Кіншасі відбувся конфлікт між прихильниками кандидата в президенти Тшісекеді, що представляє партію “Союз за демократію і соціальний прогрес”, і людьми, що підтримують лідера лумумбістской партії “Союз за конголезький народ”. В результаті зіткнень були загиблі.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.