Новини світу. 29 листопада. Іранське інформагентство Mehr повідомило, що іранські студенти взяли в заручники шістьох співробітників британського посольства в Тегерані, які перебували на допоміжній території посольства в північній частині столиці Ірану.

Штурм британського посольства в Тегерані

Погромники взяли штурмом ще одну ділянку посольства Великобританії, розташовану на півночі Тегерана. При цьому основна територія посольства в центрі міста також залишається в руках радикально налаштованої молоді.

Повідомлення про захоплення шістьох британців в заручники спочатку з’явилося на сайті Mehr, а потім зникло. Офіційного підтвердження цієї інформації не надходило.

Тим часом, як повідомляє офіційне іранське агентство IRNA, поліція почала зачистку території перед центральною будівлею британської дипмісії – на головній вулиці Тегерана.

МЗС Великобританії вже назвало подію обурливим актом вандалізму і закликало офіційний Тегеран забезпечити безпеку британської дипломатичної місії. У свою чергу представник іранських офіційних кіл заявив, що хуліганська акція не була інспірована владою.

Група молодих людей увірвалася в британську дипмісію вдень 29 листопада, після чого їм вдалося проникнути в будинки, розташовані у внутрішньому дворі. Дипломатам довелося терміново евакуюватися через чорний хід.

Нападники закидали персонал посольства камінням і пляшками із запальною сумішшю, а потім почали виносити з кабінетів документи і спалювати їх. Замість прапора Сполученого королівства над будівлею був піднятий шиїтський прапор із зображенням імама Хусейна.

Охороні не вдалося оперативно впоратися з погромниками, хоча вони, як повідомляється, представляли лише невелику групу із загального числа присутніх перед будівлею посольства демонстрантів. Присутні на площі палили британські прапори і неодноразово вступали в бійки з поліцією.

Масові акції протесту були пов’язані з введенням Великобританією нових санкцій щодо Тегерана. У відповідь на них 28 листопада іранська Рада вартових схвалила законопроект про висилку на батьківщину британського посла Домініка Чілкотта.

Джерело lenta.ru 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.