Новини світу. 28 листопада. Іранська Рада стражів 28 листопада остаточно схвалила законопроект про видворення на батьківщину посла Великобританії в Тегерані Домініка Чілкотта.

Чілкотт пропрацював в Тегерані всього місяць

Після схвалення Ради закон набув чинності – міністерство закордонних справ Ірану зобов’язане його виконати.

Згідно з прийнятим документом, Лондон не зможе надіслати на заміну Чілкотту іншого дипломата, оскільки іранці вирішили в цілому знизити рівень дипломатичних відносин з Великобританією. Відтепер британською дипмісією в Ірані зможе керувати лише тимчасовий повірений.

Крім того, закон знижує до мінімуму всі ділові та фінансові відносини Тегерана і Лондона.

Всі ці заходи стали відповіддю Ісламської республіки на нові санкції, введені проти неї США, Великобританією і Канадою в середині листопада. Великобританія була обрана об’єктом атаки тому, що США і так не підтримують зв’язків з Іраном, а Канада не є членом Ради безпеки ООН – жорсткі заходи відносно Оттави виглядали б не так солідно. Крім того, канадське посольство і так очолює тимчасовий повірений.

Лондон уже оголосив, що жалкує про рішення Тегерана і пообіцяв відповісти на іранський демарш “з усією рішучістю”.

Видворення посла в чому стало символічним жестом, здатним лише незначно вплинути на рівень дипломатичних контактів Ірану і Великобританії. Чілкотт пропрацював в Тегерані всього місяць, а до його прибуття британське посольство довгий час очолював тимчасовий повірений.

США, Канада і Великобританія ввели проти Тегерана нові санкції після публікації доповіді ООН за іранською ядерною програмою. У цьому документі фахівці МАГАТЕ зробили висновок, що іранські ядерні дослідження “можуть містити військовий вимір”.

Іран подібного роду висновки категорично відкидає, наполягаючи на виключно мирному характері своєї ядерної програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.