Новини України. 22 листопада. Українські гіганти агропромислового комплексу почали запрошувати на роботу іноземців-фахівців у галузі сільського господарства.

практичний досвід іноземці передадуть українцям

Зарплати спеціалістам-агрономам та зоотехнікам вітчизняні компанії готові платити європейські – 3 тисячі євро.

“Шукаємо агрономів, зоотехніків, насінноводів, механіків. Особливо цікавлять молоді фахівці, які є випускниками шкіл, коледжів, які хочуть отримати досвід, якого в своїй країні вони отримати не можуть”, – розповіла директор одного із агрохолдингів України Владислава Рутицька.

Під час виставки технічних новинок с/г галузі у німецькому Ганновері до українського стенду у пошуках заробітків вишикувалась черга. За два дні було зафіксовано близько півтисячі претендентів. Конкуренція часом досягає 10 осіб на одне вакантне місце. Відбір – суворий: спершу – електронна анкета, хто не відсіявся – проходить співбесіду.

Так німецький агроном Гартвіг Фльотер, який навчався у Великій Британії, за кілька днів полетить на фінальну співбесіду до Києва. Якщо приймуть на роботу, – працюватиме на Тернопільщині.

Україна для молодого фермера – мрія агрномома: приваблює розмахом і чорноземом, адже працювати доведеться на одних із найродючіших ґрунтах у світі та на величезній площі – 300 тисяч гектарів замість 80 у Німеччині.

Гартвіг хоче отримувати в Україні 3 тисячі євро щомісяця – це понад 30 тисяч гривень. У вітчизяних агрохолдингах кажуть, що за європейських спеціалістів платити стільки готові, бо в Україні, попри понад 20 аграрних вишів, сучасних фахівців не навчають через брак техніки.

Практичний досвід іноземці зможуть передати українським колегам, сподіваються підприємці. При компаніях навіть з’являються власні агрошколи – щоби вподальшому платити тисячі євро уже власним – українським аграріям.

Джерело ТСН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.