Новини світу. 5 листопада. Суд індійського міста Райпур засудив до довічного ув’язнення групу з 51 жителя невеличкого села в центральній Індії, яких визнали винними у вбивстві сільського старости.

Суд засудив до довічного ув'язнення групу з 51 людини

Ця гучна справа розглядалася з 2008 року, коли натовп в селі Ніварі, розташованої в штаті Чхаттісгарх, лінчував сільського старосту і підпалив його будинок. Жителі села запевняли поліцейських, що сільський “сарпанч” (староста) нібито був злочинцем, корупціонером і “перейшов усі межі”.

Проте влада не сприйняли таких радикальних методів боротьби з корупцією, поліція заарештувала 79 підозрюваних жителів Ніварі, в якій проживає всього 80 сімей.

Після багатомісячного розгляду суд, що проходив в адміністративній столиці штату Чхаттісгарх місті Райпур, виніс у п’ятницю ввечері вирок: 51 чоловік був визнаний винним у вбивстві без пом’якшуючих обставин і засуджений до довічного ув’язнення.

Як повідомляють журналісти місцевих ЗМІ, що з’ясовували обставини події, скандал в селі почався через суперечку з приводу культурної програми, присвяченої місцевому релігійному святу. Більшості сільських жителів не сподобалося, як староста організував цей священний захід, суперечки про високе мистецтво переросли в бійку, в село навіть була викликана поліція. На наступний день і сталося вбивство.

На думку низки ЗМІ, не виключено також, що жорстокість, з якою розправилися зі старостою, може пояснюватися тим, що староста Бхоларам був далітов (недоторканним) – вихідцем з найнижчої касти. В індійській провінції кастові забобони досі живі.

Тепер все село Ніварі занурене в “траур” – у багатьох сім’ях чоловіки отримали довічне ув’язнення, лунають навіть погрози вчинення масового самогубства, повідомляє індійська преса.

За матеріалам РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.