Новини здоров’я. 10 листопада. Втрата ваги супроводжується безліччю переваг для здоров’я – в тому числі робить ваш мозок спритнішим.

Зайва вага впливає на якість роботи мозку
Зайва вага впливає на якість роботи мозку

Так, виявляється, що крім шкоди для вашого серця, зайва вага може привести до порушення когнітивних функцій, таких як пам’ять і увага. Отже, втрата ваги, може допомогти поліпшити ці психічні функції, згідно з новим дослідженням, на чолі з Джоном Гунстадом, доцентом кафедри психології із Kent State University.

Все більше даних свідчить про те, що ожиріння пов’язане з когнітивними порушеннями, і це відомий фактор ризику для хвороби Альцгеймера, деменції та інсульту. Професор Гунстад та його команда припускають, що втрата ваги може покращити розумові функції. У ході дослідження вчені виміряли пам’яті та увагу в групі з 150 учасників  з надмірною вагою, частина з яких піддалися операції шунтування шлунка для зниження ваги та іншої, які цього не робили. Всі добровольці пройшли психічні тестування начивок, щоб оцінити їх базові можливості відклику та уваги на початку дослідження, та повторно 12 тижнів по тому, частину яким зробили операцію, після чого вони втратили вагу.

На початку близько у 24% пацієнтів спостерігалося порушення навчання і 23% показали ознаки слабкої пам’яті при тестуванні. До кінця дослідження, ті, хто втратив вагу (у середньому вони втратили близько 17% від їх початкової маси тіла) збільшили свої оцінки в середньому або вище середнього діапазону для когнітивних функцій. Бали за добровольцями, які не піддавалися втраті ваги впали ще більше.

“Ми з достатньою оптимістичною обережністю поставились до такого позитивного ефекту від втрати ваги, проте нам було приємно бачити такі результат”, – говорить Гунстад.

Чому вага тіла має мати якесь відношення до функцій мозку? Виявляється, що ожиріння працює на кількох різних метаболічних шляхах, які можуть вплинути та те, як наш мозок опрацьовує інформацію. “Ожиріння впливає на ряд фізіологічних механізмів, які можуть мати негативний вплив на мозок”, говорить Густад. “Гіпертонія, діабет 2 типу, апное уві сні (Апное уві сні — апное або тимчасове припинення дихальних легеневих рухів під час сну більше аніж на 10 секунд, – ред.), всі вони є наслідком надмірної ваги і є поганим для мозку”.

Зосередження уваги на пацієнтах, в яких спостерігалося зниження ваги із застосуванням хірургії допомогли Гунстаду встановити чи схуднення будь-яким чином впливає на психічні функції. Ті, що пройшли процедуру, як правило, втрачають вагу швидко в короткі терміни, швидше, ніж люди, які дотримуються дієт і фізичних вправ, каже професор. Тепер, коли він побачив позитивний вплив, який втрата ваги може мати на пам’ять і увагу, він продовжить досліджувати тих, хто вирішив втратити зайві кілограми, споживаючи здорову їжу та стаючи більш активними.

Він очікує, що зниження ваги старомодним способом буде мати такий же позитивний ефект на мозок. “Якщо ми поліпшили стан з хірургією, то далі ми будемо досліджувати чи зможемо ми досягти таких же результатів з поведінковими втратами ваги”, – каже він. І довести, що нормальна вага позитивно як для тіла так і для розуму.

Джерело healthland.time.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.