Огляд преси. 30 листопада. Європі потрібно підтримувати інтеграцію України, пам’ятаючи про демократію, і провадити інтенсивний діалог, незважаючи на ув’язнення Тимошенко.

ЄС, Україна
Європі потрібно інтенсивно вести діалог з Україною

Про це пишуть в статті, опублікованій в Handelsblatt, депутат бундестагу від ХДС Карл-Георг Веллманн і екс-глава розвідки ФРН Август Ханнінг.

За їх словами, лише той, у кого є гроші, може дозволити собі ставити зовнішню політику держави у пряму залежність від моралі.

Реакція на вирок Юлії Тимошенко, яку звинувачують в укладенні з Росією газових угод на шкоду інтересам України, була однозначною: візит президента країни Віктора Януковича в Брюссель скасували незадовго до його початку, а переговори щодо підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Києвом заморозили.

“Подібна реакція відповідає відчуттям переважної більшості населення як Німеччини, так і всієї Західної Європи, яке небезпідставно сумнівається у дотриманні європейських стандартів великим східним сусідом ЄС”, – йдеться в статті.

При цьому в черговий раз перед європейцями постає питання про те, чи є дотримання порядку справ, звичного для нас, необхідною передумовою для зовнішньополітичних відносин. Україна є частиною Європи і давно шукає своє місце в ній, відзначають автори.

Інтеграція України в ЄС потрібна, зокрема, через велику необхідність модернізації української економіки, яку може задовольнити тільки Захід. Зближення України з європейськими структурами становить інтерес і для Європи, оскільки 46-мільйонна Україна на східних рубежах ЄС являє собою привабливий ринок і має добре освічені молоді кадри.

Найкращим шляхом для підтримки демократії в Україні автори вважають інтенсивний діалог і європейську перспективу.

“Так чи слід ставити відносини з країною в залежність від судового процесу, документів якого ми навіть не бачили?. Адже процес над Ходорковським в Росії не завадив нам підтримувати відносини з Росією, та й Китай, не дивлячись на непросту ситуацію з правами людини, є привабливим економічним партнером для ЄС”, – пишуть автори статті.

Такі теми, як демократія і права людини, безсумнівно, повинні стояти на порядку денному переговорів, проте було б невірно ізолювати Україну. В іншому випадку вона на тлі економічних труднощів зважиться на іншу інтеграцію – а найближче знаходиться Росія.

За матеріалами Handelsblatt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.