Новини політики. 18 листопада. Депутат Анатолій Гриценко вважає, що лідери опозиції у Верховній Раді домовилися з командою президента для прийняття закону про вибори до парламенту.

Гриценко обурений діями опозиції

“Результат” 366 – за “вважаю не консенсусом, а швидше змовою – між Банковою і вождями опозиції в Раді”, – пише він у своєму блозі.

За словами Гриценка, “Банкова (за підтримки опозиції) прийняла концептуально свій закон, розроблений без опозиції і спрямований проти опозиції, щоб Янукович отримав більше шансів контролювати наступний парламент”.

Він вважає, що в умовах падіння рейтингу Партія регіонів сподівається на 225 мажоритарників, які будуть нібито “незалежними самовисуванцями”, але по суті – прихованими “тушками”.

Гриценко обурюється, що опозиціонери, делеговані до складу ТСК, “здали принципові позиції” щодо збереження попереднього закону або введення відкритих партійних списків, і “дуже швидко погодилися прийняти за основу законопроект Банкової”.

“Замість того, щоб вийти зі складу ТСК, відчувши непоступливість більшості, і не бути ширмою без будь-якого впливу з ключових питань, опозиціонери освятили проект Банкової – своєю присутністю в ТСК, своїм підписом під законопроектом і голосуванням за нього в залі”, – підкреслює він.

На думку Гриценка, погодившись підвищити прохідний бар’єр, “опозиція підіграла Банковій у її бажанні законсервувати нинішній склад парламенту”. “При формальних 5% насправді бар’єр становить 10% (за кількістю мандатів), адже тепер лише половина ВР обиратиметься за партійними списками”, – заявляє він.

Гриценко не вірить, що співпрацею з владою опозиція перекрила в законі всі можливі схеми фальсифікації виборів. На його думку, вони цим заздалегідь легітимізували результати виборів-2012.

“Українці в черговий раз виставили себе ідіотами перед європейськими партнерами. Цього разу це зробила не влада – опозиція”, – заявляє Гриценко, нагадуючи, що європейці проводили експертизи наших законів і проектів, і доводили, що “повернення до мажоритарної схеми виборів – це крок назад від демократії, спрямований владою проти опозиції”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.