Новини технологій. 3 листопада. Розробник веб-стандартів Хокон Віум Лі пропонує перегортати сторінки у веб-браузерах так само, як в цифровому рідері і звичайній книзі.

Скроллбари - це відголосок минулого

Творець популярного мови CSS (Cascading Style Sheets) і нині головний технічний директор Opera Software 46-річний норвежець Хокон Віум Лі (Hakon Wium Lie) пропонує скасувати смуги прокрутки сторінок в веб-браузерах і в цілому відмовитися від прокрутки як такої.

Скроллбари – це пережиток старих комп’ютерних програм, таких як текстові процесори і редактори зображень, від якого пора відмовитися, вважає експерт. За його словами, така форма подання контенту володіє як мінімум двома важливими недоліками. По-перше, через різне розширення майже завжди виходить так, що на екран поміщається тільки половина верхніх і нижніх рядків, і часто те ж саме відбувається з картинками, які відображаються лише частково.

По-друге, через те, що браузер не містить будь-яких вказівок з приводу розбивки веб-сторінок, ускладнються друк довгих сторінок, які не вміщуються повністю на один аркуш паперу.

Запропоноване автором розширення CSS Generated Content For Paged Media (GCPM) дозволяє розробникам веб-сайтів уникати ситуацій, коли на екран користувача пристрою рядки або зображення на веб-сторінці вміщуються частково. Так як контент вміщується на дисплей повністю, смуги прокрутки не потрібні. Якщо ж веб-сторінка буде більше одного екрана, то переглядати її можна буде сторінками, гортаючи їх взад і вперед, як сторінки в цифровому рідері або звичайної книзі.

На даний момент жоден браузер не підтримує GCPM, проте в Opera Labs з цього приводу випустили демонстраційну версію веб-браузера Opera c підтримкою цього розширення, яка дозволяє зрозуміти, що саме пропонує автор.

За словами Лі, історія сама підказує найзручніший спосіб роботи з контентом: близько 2 тис. років тому люди використовували сувої, але пізніше з’явилися книги, і всі зрозуміли, що цей спосіб організації набагато зручніший. Минулого тижня він вже зустрівся з групою розробників, запропонувавши їм ідею включити нове розширення в прийдешню версію мови CSS 3. Ще одна зустріч, з розробниками W3C, запланована на цьому тижні.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.