Новини України. 20 листопада. Український народ і весь цивілізований світ досі очікують справжнє вивчення Голодомору і розвінчування міфів про геноцид українців у ХХ роках в 1932-33 рр..

Голодомор - зброя масового знищення

Про це заявив предстоятель Української Греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) в Нью-Йорку, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав зазначив, що події 1932-33 рр.. досить маловідомі. На його думку, ще не всі в Україні наважилися говорити про них правду, часто ці події замовчуються з ідеологічних чи навіть опортуністичних причин.

Він назвав великим позитивом те, що сьогодні, принаймні, ніхто не може заперечувати того, що Україна – житниця Європи, пережила не один голод.

“Ця біда з різних причин пронеслася по землях України в 1921-23, 1932-33 1945-46 і роках. Однак найбільш жахливим і штучно викликаним голодом, якого, на щастя, ніколи не зазнали інші народи колишнього Радянського Союзу, був великий голод 1932-33 рр.. Навіть сьогодні нам досить важко назвати точну кількість жертв цього злочину. Найостанніші дослідження говорять, що за один рік померли щонайменше 4 мільйона людей”‘, – зазначив глава УГКЦ.

Він нагадав, що цей штучний голод, викликаний в один з найбільш врожайних років на українських чорноземах, був ретельно спланований урядом Радянського Союзу. На думку предстоятеля УГКЦ, це було випробування “найдешевшою у світі зброєю масового знищення”.

Він нагадав, що ця акція геноциду українського народу була здійснена в три етапи: перший – відокремити українську етнічну територію від решти території Союзу і створити військову, ідеологічну та інформаційну її ізоляцію, другий – насильно вилучити в кілька етапів всі без винятку продукти харчування, що були в населення, і які в цьому році дала земля, третій – залишити повільно вмирати мільйони людей в страшних муках голоду без можливості надати їм допомогу або дозволити шукати харчування в інших місцях.

У той же час предстоятель УГКЦ зазначив, що, пам’ятаючи про український геноцид, “ми не шукаємо собі ворогів, на яких би хотіли вилити наш біль і з ними поквитатися. Ми – християнський народ. До цієї пам’яті нас кличе наша християнська совість, яка цією пам’яттю хоче проголосити всьому світові правду про ці події і саме правдою про них попередити та запобігти новим злочинам проти людства будь-якої ідеології “.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.