Новини світу. 2 листопада. Референдум в Греції щодо антикризового плану ЄС повинен швидше вияснити, чи залишиться ця країна в єврозоні чи ні.

Франція хоче, щоб Греція швидше визначилася з єврозоною

Як заявив сьогодні прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон, виступаючи перед депутатами Національних зборів, “відповідь треба дати в найкоротші терміни”.

Греція повинна діяти швидко і без коливань, якщо хоче зберегти своє місце в зоні євро”, – підкреслив французький прем’єр.

“В умовах невизначеності, яка панує зараз на ринках, нам необхідно захистити зону євро від спекулятивних атак. Не можна, щоб держава, що входить до складу ЄС і користується європейської підтримкою, не дотримувалось дисципліни єврозони”, – зазначив Фійон.

За його словами, запорука міцності Євросоюзу в тому, щоб кожна країна-учасниця “діяла відповідно до прийнятих норм”.

Прем’єр-міністр висловив жаль у зв’язку з тим, що “грецька влада в односторонньому порядку прийняла рішення з проблеми, яка зачіпає всі європейські країни”.

Афіни повинні зрозуміти, що Європа зараз не може протягом декількох тижнів чекати результатів референдуму”, – заявив Фійон.

Грецька влада планує організувати голосування щодо допомоги ЄС в січні-лютому наступного року. Таким чином, найближчі місяці майбутнє єврозони буде залишатися під питанням.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.