Новини економіки. 27 листопада. Директор енергетичних програм Центру “Номос” Михайло Гончар вважає, що українська влада ще не домовилася з Російською Федерацією про зниження ціни на газ.

Україна безглуздими діями загнала себе у глухий кут

“Судячи з того, що заяв з російського боку про домовленості з Україною про зниження ціни газу не лунає, то схожі заяви окремих українських депутатів – рівні нулю”, – переконаний експерт.

Він вважає, що створення тристороннього газотранспортного консорціуму “Україна-Росія-ЄС” є нереальним. Адже, як відомо, за словами Гончара, Україна не надсилала європейській стороні будь-яких офіційних пропозицій з цього приводу. І це нещодавно підтвердили представники європейської комісії.

“Тому вести мову про те, що ведуться переговори зі створення тристороннього консорціуму, не доводиться. Про це тільки можуть говорити українські представники, але ні з російського, ні європейського боків такого підтвердження немає. Тому ця інформація більш ніж сумнівна”, – зазначив експерт.

“Навіть якщо уявити, що такий консорціум буде створений і як би він не виглядав привабливо зовні – це абсолютно не є гарантією того, що Україна отримає дешевий газ. І прикладом цьому є Литва. Вона практично має вже багато років тристоронній формат у національній газовій компанії “Lietuvos dujos”. І Литва має одні з найвищих цін в Європі на газ”, – пояснив фахівець.

На уточнення кореспондента, чи означає це, що на сьогодні ще немає домовленості України з Росією щодо зниження ціни на газ, Гончар сказав: “Ми не бачимо з незалежних з українського боку джерел, що такі домовленості існують. Безперечно, є багато варіантів, підваріантів тощо. Але віз і нині там з однієї простої причини – Росія хоче все, а не якусь поступку чи певний відсоток. До речі, принцип “Газпрому” – це принцип отримання контрольного пакету”.

Експерт підкреслив, що Україна безглуздими діями загнала себе у глухий кут і сподіватися на якусь зовнішню підтримку в діалозі з Росією не доводиться. “Навіть якщо гіпотетично уявити, що ціна на газ буде знижена, то ціна цієї вартості газу буде надзвичайно високою, більшою, ніж харківські домовленості”, – додав він.

Як повідомлялося, народний депутат з фракції Партії регіонів Олексій Плотніков повідомив, що у першій декаді грудня буде названа нова ціна на російський газ.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.