Новини України. 25 листопада. Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Генеральної прокуратури України, яким вона просила заборонити туристичні поїздки в Чорнобильську зону.

Екскурсії по Чорнобилю заборонили

Про це повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на прес-службу ГПУ.

Раніше ініційовані МНС України туристичні поїздки в зону відчуження Чорнобильської АЕС в Україні, де в 1986 році сталася найбільша техногенна катастрофа, були припинені в кінці червня через протест генпрокуратури.

МНС України ввело туристичні поїздки в відчужену зону, запевняючи, що це безпечно. Порядок МНС визначав правила відвідування Чорнобильської зони, маршрути, за якими пересувалися відвідувачі, які їхали з ознайомчою метою, час перебування в зоні, зовнішній вигляд та інші деталі. МНС вважає свій наказ законним, оскільки він був зареєстрований в міністерстві юстиції і був узгоджений поруч зацікавлених органів влади, зокрема, СБУ, МОЗ, державною інспекцією з ядерного регулювання, МЗС.

“Судом визнано обгрунтованою позицію прокуратури про порушення вимог закону при затвердженні міністерством надзвичайних ситуацій порядку відвідування Чорнобильської зони. Зокрема, порядком було дозволено відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, що не передбачено законом України “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи“”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з рішенням суду, порядок відвідання Чорнобильської зони не був узгоджений з МВС, підрозділи якого забезпечують контрольно-пропускний режим при в’їзді та виїзді із зони, що є порушенням вимог положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабміну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.