Новини України. 15 листопада. Візити громадян у зону відчуження та зону безумовного (обов’язкового) відселення будуть відновлені у грудні.

Чорнобильська АЕС
Екскурсію до Чорнобиля дозволять в грудні

Про це під час брифінгу повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Володимир Холоша.

“Були зауваження правоохоронних органів щодо порядку відвідування зони відчуження, який був затверджений на початку року. МНС опрацювало ці зауваження і видало наказ Міністерства, який був погоджений усіма зацікавленими державними структурами та зареєстрований у Мінюсті. Після 2 грудня, коли документ буде офіційно опублікований, він набуде чинності. Це буде новий порядок відвідування Чорнобильської зони“, – цитує Холошу прес-служба МНС України.

Таким чином, з дня опублікування наказу поїздки у зону відчуження будуть відновлені.

Голова Держагентства також наголосив, що відтепер запит на відвідування цих територій необхідно надсилати за 10 робочих днів до запланованої дати.

“Раніше у нас давалася заявка за 5 робочих днів до відвідування зони відчуження. Це один із основних моментів – зараз за 10 днів. Це пояснюється тим, що правоохоронні органи не завжди можуть перевірити причетність осіб до терористичної діяльності, особливо, коли мова іде про іноземців. Треба міжнародні запити робити, отримувати відповіді. Досвід показав, що 5 днів було недостатньо”, – розповів Володимир Холоша.

Відповідно до наказу МНС №1157 від 2 листопада, у письмовому запиті громадяни України, іноземці та особи без громадянства повинні вказати свої паспортні дані, мету відвідування, терміни та запланований маршрут, характер та обсяг інформації, яку бажає отримати відвідувач, вказати осіб, з якими плануються зустрічі. У письмовому запиті також вказується інформація щодо відсутності у відвідувачів медичних протипоказань до перебування у зазначеній зоні. При цьому строк відвідування цих територій не може перевищувати 5 днів.

“У відвідуванні може бути відмовлено, якщо особи не досягли 18-річного віку, не зазначили повних або зазначили неправдиві дані у заявці, через  несприятливі погодні умови, оскільки там є радіаційний фактор. Також може бути відновлено через загрозу виникнення надзвичайної ситуації або пожежі, це також зрозуміло, оскільки під час пожежі підвищується концентрація радіонуклідів. Також може бути відмовлено при проведенні ремонтних, науково-дослідних та інших робіт, які унеможливлюють перебування сторонніх осіб на території, або у разі надання правоохоронними органами інформації щодо причетності цих осіб до терористичної діяльності”, – наголосив Володимир Холоша.

Крім того, з його слів, внесено корективи щодо порядку відвідування Прип’яті у дні пам’яті.

“Прип’ять залишається поза маршрутами на час, так званих, днів пам’яті. Ситуація цього року показала, є відповідні фотографії, що при такому величезному напливі людей, а це тисячі людей, неможливо проконтролювати їхню поведінку. Люди п’ють вино, вживають їжу на відкритому повітрі, купаються у відкритих водоймах, залазять на багатоповерхові будинку, де роблять стійки на голові. Це рано чи пізно призведе до трагедії. Тому було прийнято рішення, що у дні пам’яті відвідування Прип’яті буде заборонено”, – сказав Володимир Холоша.

Він підкреслив, що громадяни України та іноземці мають гарантоване законом право на відвідування зони відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення. У зв’язку з цим відвідування цих територій з ознайомчою метою припинено не буде. При цьому він зауважив, що це так само стосується іноземних громадян, особливо у зв’язку з тим, що багато чорнобильських проектів фінансується іноземними країнами.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.