Новини світу. 11 листопада. Англійська спрингер-спаніель на прізвисько Еко допомагає австралійським екологам зберегти популяцію рідкісних малих пінгвінів.

пінгвіни
Пінгвінів оберігає пес

Пес обстежує район Менлі на півночі Сіднея в пошуках пінгвінячих гнізд і в разі необхідності захищає пернатих від їх природних ворогів.

За словами екологів, за допомогою Еко вони справляються з одним із найскладніших завдань – підрахунком особин пінгвінів, що дозволяє визначити розмір колонії і дізнатися, скільки пар в цьому сезоні готові до гніздування, після чого всі нові відомості зазначаються на карті, а потім використовуються для розробки заходів з охорони популяції цих рідкісних птахів.

Свій вибір на користь англійського спрингер-спанієля екологи зробили виходячи з природних якостей цієї породи собак. Відрізняючись доброю вдачею, вони дуже обережні і уважні в усьому. У таких собак хороший нюх, а надмірна допитливість дозволяє їм легко засвоювати нові знання під час тренувань.

За словами дресирувальника Еко, пес навчений пасивно реагувати на об’єкт, що охороняється. У разі виявлення пінгвіна, собака завмирає на місці і не спускає з нього очей.

Австралійські малі пінгвіни (Eudyptula minor), більш відомі як Малі блакитні пінгвіни, знаходяться під загрозою повного зникнення. Основною причиною загибелі птахів, доросла особина яких важить не більше кілограма і досягає у висоту близько 30 сантиметрів, є хижаки – лисиці, кішки і дикі собаки Дінго.

Сіднейська колонія малих пінгвінів є останньою, яка збереглася на материку.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.