Новини світу. 2 листопада. Екіпаж Як-42, що розбився на початку вересня 2011 року під Ярославлем, не був повністю готовий до польоту на цьому типі літаків.

Авіакомпанія не провела якісної перекваліфікації екіпажу літака

Про це заявив представник Міждержавного авіаційного комітету.

Експерти прийшли до висновку, що авіакомпанія “Як-Сервіс”, якій належав лайнер, котрий розбився, не провела якісне переучування командира екіпажу і другого пілота з управління Як-40, на якому вони літали більшу частину часу, на Як-42. У цих літаках є конструктивні особливості, при яких ноги на педалях гальмівних при зльоті треба тримати по-різному.

У МАК відзначили, що в ході перепідготовки екіпаж не проводив тренувань на тренажері, а ряд документів про проведене навчання був сфальсифікований. Крім того, було вказано на недоліки формування екіпажу з психологічної точки зору, тому що авторитет другого пілота був вищим, ніж у командира.

Також було виявлено факт вживання другим пілотом медичного препарату, після застосування якого заборонено допускати до польотів у зв’язку з розладом координації.

МАК прийняв рішення показати учасникам прес-конференції реконструкцію катастрофи літака з розшифровкою записів бортових самописців, трансляцією аудіозаписи переговорів екіпажу і коментарями експертів.

Джерело lenta.ru 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.