Новини політики. 16 листопада. Президент України Віктор Янукович ніколи не хотів звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко, а своїми заявами про необхідність декриміналізації статті, за якою вона була засуджена, хоче лише виграти час для завершення переговорів про Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Янукович ніколи не хотів звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко

Веб-портал польського телеканалу новин TVN24 визначив «темою дня» відмову Верховної Ради підтримати поправку до президентського законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності)» про виключення з Кримінального кодексу статті 365 (перевищення влади або службових повноважень), за якою Юлія Тимошенко засуджена до семи років позбавлення волі.

Журналісти телеканалу зазначають, що Партія регіонів відмовилася підтримати декриміналізацію, яку Віктор Янукович неодноразово обіцяв європейським політикам провести через парламент.

«Тепер треба чекати, що Янукович підкреслюватиме, що це суверенне рішення парламенту і депутатів його партії. Що він не може натискати», – відзначає TVN24.

«У той же час ніякий не секрет, що незалежність прокуратури, судів і, звичайно, депутатів від Партії регіонів існує лише на папері», – вважають польські журналісти.

Телеканал нагадує, що Янукович вніс до Верховної Ради законопроект про декриміналізацію практично відразу після того, як на початку жовтня Тимошенко була засуджена до позбавлення волі. «Тоді, однак, почалася дивна гра. З одного боку, Янукович запевняв, що закон буде змінений, а з іншого, його партія саботувала законотворчу роботу», – зазначають журналісти.

TVN24 пояснює таку поведінку Януковича його бажанням завершити переговори з Євросоюзом.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.