Новини України. 17 листопада. Незважаючи на те, що акції протесту в Україну майже завжди носять мирний і ненасильницький характер, влада все частіше застосовує проти їх учасників репресивні заходи.

Проти мирних протестів застосовують силу

Так на 100 протестних дій в жовтні припадало 14 репресивних, в той час як в середньому за перші 12 місяців моніторингу (з жовтня 2009-го по вересень 2010-го) це співвідношення становило 12 до 100, говориться в повідомленні Центру дослідження суспільства.

«У відповідь на загострення в Україні соціальних проблем і наростання класових протиріч держава частіше вдається до репресій», – зазначають соціологи.

Переважна більшість (87%) протестних дій в жовтні проводилися повністю законним і мирним способом – у формі мітингів, пікетів, маршів, демонстрацій, наметових містечок. У порівнянні з даними за перші 12 місяців моніторингу частка конфронтаційних дій (проривів, «штурмів», перекриття доріг і т.д.) була значно менше – 7% проти 26%. Тільки 6% протестних дій в жовтні цього року можна було класифікувати як насильницькі (переважно це були бійки).

За кількісними показниками минулий місяць не відрізнявся виключно великою кількістю протестів – в середньому 8,3 протестних дій на день, у той час як середній показник за перші 12 місяців моніторингу з жовтня 2009-го по вересень 2010-го становив 7,7 протестних дій в день. А в листопаді минулого року під час піку протестів підприємців проти нового Податкового кодексу в середньому відбувалося близько 11 протестів на день. Разом з тим, у жовтні цього року було зафіксовано 36 випадків негативної реакції з боку держави на протести.

«Той факт, що затримання та арешт стали популярним методом боротьби з протестами та за минулий місяць застосовувалися майже в 30% випадків, повинно насторожувати», – наголошується в повідомленні.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.