Новини України. 26 листопада. Рівно рік тому, 26 листопада 2010 року, не стало символу Майдану – доярки Баби Параски (Параски Королюк із села Дорогичівка на Тернопільщині), яка в листопаді 2004-го подалася на Майдан кувати «помаранчеву революцію».

Парасковія Королюк - баба Параска

У рідному селі її вже пом’янули.

«Ми ще 20-го зібралися всією родиною, тому що моя сестричка Ганнуся і Марійка (внучка баби Параски) поїхали в Польщу на роботу – хочемо заробити гроші на пам’ятник. Я людей розпитала – це десь 15-20 тисяч грн, – розповіла дочка баби Параски Світлана М’ясковська. – Ми писали звернення до Віктора Ющенка. Знаю, що лист вони отримали, але відповіді не прийшло. Я взагалі шокована: 22-го святкували річницю Майдану, і ніхто про маму не згадав! Але ж вона була з польовими командирами всюди!».

За словами жінки, політики її підтримкою не балують.

«Багато хто просто не бере трубку (Світлана користується телефоном самої Баби Параски). Хоча Микола Катеринчук зі мною спілкується, я його недавно з днем народження вітала.

«Я ось зараз дивлюся на арешти Юлі, Луценко. Думаю, мама б цього не пережила. Вона б померла там під СІЗО, – каже Світлана. – Звичайно, «помаранчева революція» підірвала здоров’я мами. Але інакше вона не могла. Вона завжди була активною. У дитинстві носила їжу партизанам. Яким – не знаю, але тим, які за Україну боролися. А коли у нас в селі в 80-і хотіли закрити церкву і зробити з неї музей – я тоді в школі вчилася – вона сказала: «Я до Горбачова поїду!». За нею воронок приїжджав. І я пам’ятаю, як ми з сестричками маленькими бігли до сільради, щоб нам маму повернули». Зараз Світлана хоче видати спогади матері:

«Я знайшла документи, які вона писала все життя – як у дитинстві бідували, як їжу партизанам носила, але вони уривчасті. До «помаранчевої революції» я ще не дочитала».

Нагадаємо, зірка Параски Королюк зійшла після Майдану. Параска їздила до Києва мирити Ющенка і Тимошенко. Складала «гострі» політичні вірші: «Бо у вас, журналістів, як у полі бою/Я би вас просила Віктора Андрійовича Ющенка І його дітей лишити у спокою./Павло Лазаренко для всіх українців, для всього народу/Він є мати, він є тато/А таких депутатів в Верховній Раді, І по всій Україні є багато». Роздавала інтерв’ю і відвідувала практично всі мітинги.

Проте народна слава так само швидко і згасла. Допуск до VIP-тіл теж припинився. У 2008 році її міцно пом’яла охорона ЮщенкоПараска намагалася прорватися до «синочка», як вона називала екс-гаранта, коли він покладав квіти до пам’ятника Чорновола.

«Вони мені спину побили, гнули мене, мало не переламали», – крізь сльози розповідала Параска… Королюк поховали на сільському цвинтарі, поруч з могилою чоловіка. Їй був 71 рік. З політиків, за яких вона стояла на Майдані, ніхто попрощатися не приїхав.

Джерело Сегодня 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.