Новини економіки. 22 листопада. При тому, що 80% держбюджету наповнюють прості українці, кожен четвертий живе за межею бідності.

Податок на багатих ще досі не ввели

«Що стосується податку на багатих, його ще не ввели. Ця ідея періодично спливає в уряді, коли потрібно хоч чимось виправдати урізання бюджетних виплат мільйонам українців, – говорить один з найближчих соратників Яценюка – Андрій Пишний. – А тим часом податки на бідних – від Пенсійної реформи, Податкового кодексу до тарифів на ЖКГ – справно збираються. 80 відсотків українського бюджету наповнюють громадяни, і це при тому, що кожен четвертий живе за межею бідності».

«Згідно з проектом закону «Про держбюджет на 2012 рік» планується стягнути 70 мільярдів гривень прибуткового податку з фізичних осіб, тоді як вся промисловість заплатить всього 53 мільярди гривень податків.

А якщо врахувати ПДВ, який ми з вами платимо, купуючи будь-який товар і оплачуючи послуги державних установ (а це понад 17 мільярдів гривень), то виходимо на той самий показник 80 відсотків усіх податкових надходжень, які забезпечує не бізнес, не мільярдери, а рядові громадяни», – відзначив також пан Пишний.

«При цьому в Україні є ще один парадокс – навіть маючи роботу, ви ризикуєте опинитися за межею бідності. За даними останніх соцдосліджень, за межею бідності перебуває 30 відсотків українських сімей з однією дитиною (навіть тих, де обоє батьків працевлаштовані), а в сім’ях з двома дітьми цей показник сягає 45 відсотків. І бюджет наповнюється в першу чергу за рахунок цих людей. Ось після цього і дайте відповідь на питання, так хто ж все-таки містить нашу країну».

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.