Новини України. 19 листопада. Після того як прем’єр-міністр України Микола Азаров, під час візиту в Дніпропетровськ, покликав молодь йти на завод, пообіцявши хорошим фахівцям надалі зарплату $ 1000, місцеві заводи все частіше стали закликати до себе на роботу молодих.

Молодь дуже неохоче йде працювати на заводи

На «Південмаші», в надії отримати 100 співробітників, навіть провели так званий ярмарок вакансій, повідомляє Сегодня.

«Іногороднім працівникам ми надаємо гуртожиток – в кімнаті 3-4 людини. Гуртожиток поруч з підприємством – на дорогу не треба витрачати кошти. У більшості працівників п’ятиденка, є і шестиденка», – заявив заступник гендиректора з кадрів ПМЗ Валерій Васильєв і додав, що кличуть людей і без досвіду роботи.

«Нам потрібно більше 100 робітників у авіакосмічний напрям: ремонтники, слюсарі, верстатники на обладнання з ЧПУ. Середня зарплата на нашому підприємстві становить 2500 грн.», – Пояснила прес-секретар ПМЗ Світлана Науменко.

У свою чергу на сайті облцентру зайнятості промгіганти воюють за робітників, розміщуючи свої вакансії. Але на заводи молодь йде неохоче: мовляв, зарплата маленька, так і видають її, буває, нерегулярно. Як розповіла  начальник Бабушкінського районного центру зайнятості Ірина Кравченко, молодь більше приваблюють спеціальності із зарплатою вище, наприклад, у сфері збуту і продажів.

«Молоді люди на сьогоднішній день вважають за краще вибирати роботу у сфері менеджменту. На робочі спеціальності вони не хочуть йти, тому що там неконкурентоздатна зарплата. Для того щоб отримувати більше, йому потрібно стати професіоналом, але для цього потрібен певний час. А молоді хочеться мати все і відразу. Тому вони йдуть в менеджери – займаються продажем, збутом, отримуючи близько 1800 грн. А на заводі, коли людина приходить без досвіду, не маючи ніяких розрядів, він отримує трохи більше мінімалки», – говорить Ірина Кравченко.

На підприємствах ж запевняють, що молоді заважають йти на заводи надмірні амбіції. «Багато хто приходить і сподівається, що завдяки червоному диплому отримуватимуть відразу 4000 тис. грн.! Я ось майже 10 років пропрацював на заводі, щоб врешті-решт на посаді машиніста крана металургійного виробництва заробляти 3500 грн.», – Каже працівник одного з промислових підприємств Дмитро.

У той же час молоді фахівці наводять свої аргументи. «Скажіть, будь ласка, як можна молодому хлопцю прожити в місяць на 1000 грн.? Половина грошей на дорогу піде, половина – на хот-доги під час обіднього перекусу. Грошей не вистачить для того, щоб одягнутися і взутися, вже не кажучи про те, щоб дівчину в кіно запросити. Звичайно ж, я піду працювати туди, де мені більше заплатять. Наприклад, в охорону, де я зараз отримую 2200 грн.», – Каже 22-річний Сергій Козаченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.