Новини здоров’я. 22 листопада. Шведські вчені з Сальгренської академії встановили, що рентгенівські знімки в стоматологічних центрах поряд з визначенням стану зубів пацієнта також допомагають встановити його схильність до переломів кісток.

Стоматологи можуть виявляти людей з схильністю до переломів

У тому числі у віддаленому майбутньому. Такі прогнози медики можуть робити на основі аналізу складу трабекулярної кістки, яка відображається на знімку разом з зубами.

“Ми спостерігали, що зниження щільності кістки нижньої щелепи безпосередньо пов’язано зі схильністю до переломів інших кісток”, – відзначив співробітник академії Лаурен Лісснер в інтерв’ю телеканалу СВТ.

Він та його колеги ретельно вивчили рентгенівські знімки зубів 731 жінки, зроблені з 1968 року по 2006 рік, і потім зіставили отримані результати дослідження з даними про переломи, що трапилися за цей же період у когось з пацієнток.

Встановлено, що у 20% жінок у віці 38-54 років щільність кісткової тканини була настільки низькою, що ризик переломів був абсолютно очевидний. Зроблені вченими висновки повною мірою стосуються і чоловіків. Медики також констатували, що чим старша людина, тим тісніше взаємозв’язок між станом його щелепної кісткової тканини і виникаючими переломами в інших частинах тіла.

Таким чином, дантисти можуть тепер брати більшу участь у наданні допомоги пацієнтам, не обмежуючись тільки лікуванням зубів. “Стоматологи, аналізуючи знімки щелепи, можуть уже на ранній стадії виявляти людей з схильністю до переломів“, – вважає експерт Національної зуболікарської служби Грете Юханссон, також брала участь у проведеному дослідженні.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.