Новини України. 7 листопада. Не секрет, що у співробітників одеської ДАІ існує «чорний план» здачі грошей начальству – від виручених хабарів.

Після скорочення співробітників ДАІ внутрішньовідомчі побори зросли вдвічі

Однак після скорочення співробітників державтоінспекції внутрішньовідомчі побори зросли… вдвічі. Про це Сегодня на правах анонімності розповів співробітник міськДАІ Олексій: «З жовтня всім інспекторам дорожньо-патрульної служби міста начальство поставило новий «план». Тепер кожен екіпаж у кінці зміни зобов’язаний здати своїм командирам 400 гривень, а раніше ми здавали по 200 гривень!

У нічну зміну «ставки» збільшуються до 500 гривень, так як вночі більше шансів відловити п’яного за кермом. Хабар за водіння у п’яному вигляді – $ 400-500. За ці гроші на водія не тільки не складуть протокол, але ще і відвезуть додому! Крім цього, в кінці місяця кожен інспектор повинен здати своєму начальникові ще $ 50.

Тобто начальство хоче отримувати свою чорну “зарплату” в таких же розмірах, як і до скорочення ДАІ. І змушує нас – звичайних інспекторів ДПС – вимагати «підвищених» хабарів від порушників. Разом з тим начальство нічим не ризикує. Нам прямим текстом дали зрозуміти, мовляв, якщо попадетесь під час отримання хабара, то вони тут ні при чому. А хабарника одразу ж звільнять».

Як раніше писала Сегодня, в ДАІ існує і план здачі протоколів на порушників ПДР. «По ньому вийшло послаблення: раніше, до скорочень, з нас вимагали по 6 протоколів за зміну. Зараз забов’язаловки немає, але якщо не принесеш 2-3 протоколи, то начальство буде дивитися на тебе криво», – уточнює джерело в ДАІ.

До скорочення штату ДАІ на вулицях Одеси щодоби чергувало по 16-18 екіпажів. Зараз – 8-10 машин. За словами нашого джерела, рядові інспектори ДПС кожне чергування ще й заправляють службове авто за свій рахунок.

«Вимога видати талони на бензин начальство сприймає так: вам видали посвідчення та смугасту палицю, йдіть і заробляйте! – Додає сержант ДАІ Володимир. – А на зарплату сержанта в 1200 грн. не проживеш. Змушений обдирати порушників».

Одеський автолюбитель з 14-річним стажем Дмитро С. зазначає: «На дорогах стало менше засідок ДАІ. Але вже якщо попадешся на порушення, то будь готовий, що зажадають вдвічі більше ніж раніше – 200-300 грн. А офіційний штраф – 400-600 грн».

У свою чергу начальник одеського міськДАІ Віктор Кузнєцов упевнений, що «чорного плану хабарів» в ДАІ не існує: «Ці розповіді про «план»і побори з інспекторів ДАІ – брехня. Потрібно запитати у тих, хто це каже, з якою метою вони це розповідають».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.