9 листопада. Більше 200 досліджень вказують на зв’язок між використанням мобільного телефону і серйозними захворюваннями

Мобільні телефони небезпечні, особливо, для дітей

Група провідних вчених назвала мобільники можливою “бомбою сповільненої дії” і попросила уряд застерегти громадян, пише Daily Mail. За їхніми словами, результати більше 200 досліджень вказують на зв’язок між використанням мобільних телефонів і пухлинами мозку, а також іншими серйозними захворюваннями.

На думку вчених, британський уряд применшує потенційну шкоду мобільних телефонів для здоров’я, особливо у дітей, оскільки їх тонкі кістки черепа більш уразливі перед випромінюванням.

Вчені визнають, що зв’язок між мобільними телефонами і захворюваннями не доведений, але закликають залучити школи, салони мобільного зв’язку та медичні установи до кампанії, яка пропагуватиме помірне використання телефонів.

Критики заперечують, що висновки вчених не є остаточними, а подібна кампанія спричинить паніку.

Як би там не було, деякі дослідники припускають, що у користувачів мобільних телефонів частіше виникає гліома (рідкісна пухлина головного мозку), знижується кількість сперматозоїдів, пошкоджуються клітини мозку. У дітей, чиї матері в період вагітності користувалися мобільниками, можливі проблеми з поведінкою. Але всі ці висновки на даний момент не доведені переконливо.

Професор Деніс Хеншоу з Брістольського університету, фахівець із впливу радіації на людину, радить розмістити на коробках з мобілками застереження на кшталт “Міністерство охорони здоров’я попереджає…” на пачках сигарет.

Доповідь вчених “Небезпека мобільних телефонів для здоров’я: потрібно діяти, щоб уберегти дітей” опубліковано благодійною організацією Mobilewise. Автори зазначили, що у Франції мобільні телефони заборонені в початкових школах, а в Канаді салони мобільного зв’язку поширюють брошури про техніку безпеки.

У червні ВООЗ визнала, що мобільні телефони можуть викликати рак, і порадила користуватися гарнітурами.

За матеріалами Daily Mail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.