Новини світу. 1 листопада. Чотири депутати грецького парламенту від правлячої партії ПАСОК збунтувалися у вівторок проти кабінету міністрів, поставивши країну на грань дострокових виборів.

Депутати Греції готові відправити уряд у відставку

Про це повідомляє РИА Новости.

При цьому про вихід з фракції заявила тільки одна депутат, так що ПАСОК поки що зберігає формальна більшість у 152 голоси з 300 в однопалатному парламенті країни. Однак, якщо хоча б двоє з трьох, що залишилися депутатів вийдуть з фракції або проголосують проти довіри уряду, кабінет, найімовірніше, повинен буде піти у відставку.

Депутат Мілена Апостолакі заявила у вівторок про незгоду із запропонованим прем’єром Йоргосом Папандреу референдумом за новою кредитною угодою з ЄС і вийшла з фракції ПАСОК.

Васо Папандреу (однофамілиця, а не родичка прем’єра) також зажадала формування усіма партіями уряду національної єдності і проведення дострокових виборів, проте не заявила про вихід з фракції.

Ще два депутати заявили, що не впевнені, як проголосують на поточному тижні при обговоренні вотуму довіри уряду.

Депутат Костас Карталіс заявив Афінському агентству новин, що визначить свою позицію в ході обговорення довіри уряду. Однак він назвав несподіваним вимогу прем’єра про референдум і висловив занепокоєння за майбутнє кредитної угоди з ЄС.

Одіссеас Вудуріс заявив в ефірі місцевого телеканалу ANT1, що “не знає, як проголосує” з питання про довіру уряду.

Ми говоримо про референдум, але якими будуть питання референдуму, коли він буде і як буде відповідати величезної проблеми, з якою зіткнулося грецьке суспільство? – Задався питанням депутат.

У разі втрати парламентської більшості правлячої партією в Греції зазвичай відбуваються парламентські вибори, оскільки практики коаліційних урядів в країні не склалося.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.