Новини світу. 18 листопада. Як з’ясували австралійські вчені, кожен дванадцятий підліток заподіює собі фізичні страждання.

Частіше цим страждають дівчата 15-24 років

На щастя, більшість з них припиняють робити це, коли виростають.

До членоушкодження, яким займається один з 12 тінейджерів, відносяться в основному порізи та опіки. Особливо часто цим захоплювалися дівчата віком 15-24 років, і ця поведінка є однією з ознак суїцидальних нахилів.

У дослідженні взяли участь підлітки у віці близько 15 років, за якими спостерігали з 1992 по 2008 рік. Серед 1802 учасників роботи 8% зізналися, що наносили собі каліцтва (10% дівчаток і 6% хлопчиків). Кількість схильних до самобичування підлітків значно знижувалася до 20 років, а в 20% покаліченням займалися лише 1% опитаних.

Крім порізів і опіків, підлітки займаються самопобиттям, а також намагаються отруїтися. Депресія і тривожність підвищують ризик такої поведінки в 3,7 раз, куріння сигарет – в 2,4 рази, асоціальна поведінка і вживання алкоголю – в 2 рази, так само як і куріння марихуани.

У більшості підлітків схильність до нанесення собі тілесних ушкоджень проходить раптово. Однак у тих, хто робить це часто, можуть бути проблеми з психічним здоров’ям, які важко вирішити без лікування.

Джерело ЗдравоЕ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.