Новини здоров’я. 27 листопада. Коли ви несете сумки з шопінгу, не дивуйтеся, якщо вас раптово відвідають думки про глобальні проблеми світу.

Чим важче ноша, яку ми несемо, тим серйозніші думки нас долають

На думку експертів, фізичний тягар пов’язаний з психологічним.

Чим важче ноша, яку ми несемо, тим серйозніші думки нас полонять. Як показали експерименти, важкі сумки налаштовують нас на серйозний лад, в той час як в головному мозку активність переходить з відділів, пов’язаних з фізичними відчуттями тяжкості, у відділи, що відповідають за психологічний вантаж.

«Людина, навантажена фізично, надає більше значення будь-яким подіям і відчуває більше стресу», – відзначають дослідники з Китайського університету, Гонконг. У своїх експериментах вони вивчали, як тяжкість впливає на процес мислення.

Половина з 100 волонтерів несли сумки з пляшками, наповненими водою, а решта сумки з порожніми пляшками. Після цього їх просили відповісти на питання анкети, наприклад, чи слід висловлювати свою думку публічно, чи необхідний людям соціум тощо.

У результаті виявилося, що думки людей, які несли тяжкості, були більш глибокими і розгорнутими. Вони виявляли більше інтересу до соціальних питань, і вважали їх дуже важливими. Більше того, люди починали надавати цим речам ще більше значення, якщо бачили в анкеті такі слова, як «важкий», «навантажений».

У наступних експериментах учені збираються з’ясувати, як на мислення людей впливають легкі ноші, наприклад, пір’я або повітряні кулі.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.